Λευκή ισοπαλία στο γήπεδο του Μακεδονικού, ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης μεταξύ Απόλλωνα Πόντου και ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος Betsson Superleague 2. Παρόλη την υπεροχή της Βασίλισσας του Βορρά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, το γκολ τελικά δεν ήρθε με το 0-0 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Ευαγγέλου.

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

• 5’ Σουτ του Malumadsoko, η μπάλα καταλήγει άουτ.
  • 9′ Σουτ του Nnomo, ο Βελλίδης αποκρούει σε κόρνερ.
  • 21′ ο Πίτκας αποκρούει με τα πόδια το σουτ του Πασά.
  • 26′ Κεφαλιά του Γιακουμάκη μετά από σέντρα του Μπουκουβάλα, η μπάλα περνάει μόλις άουτ!
  • 28′ Ανατροπή του Μούργου εντός περιοχής από τον Αμαραντίδη, αλλά ο διαιτητής “έκλεισε τα μάτια” στο καταφανές πέναλτι.
  • 42′ Τράβηγμα στον Γιακουμάκη από τον Καλογέρη μέσα στην περιοχή, και πάλι ο Ευαγγέλου δεν σφυρίζει πέναλτι.
  • 47’ μετά από σέντρα του Μούργου, ο Σκόνδρας πιάνει γυριστή κεφαλιά, δι΄χωνουν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Απόλλωνα.
  • 64’ Γυριστό σουτ του Πασά, μετά από κόρνερ του Οικονόμου, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι.
  • 68’ Φοβερό σουτ του Ορφανίδη, η μπάλα βρίσκει στην συμβολή των δοκών του Πίτκα!
  • 82′ Ο Απόλλωνας μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Malumadsoko για χτύπημα από πίσω.
  • 83′ Κόκκινη και στον Kouakou για χειροδικία.
  • 87′ Μεγάλη στιγμή για τη Βασίλισσα: Κεφαλιά του Πασά – αποκρούει με τα πόδια ο Πίτκας.

ΟΙ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΠΑΕ ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας (85′ Μουχάλης), Πεταυράκης (85′ Παπαχρήστος), Δημόπουλος, Σκόνδρας, Οικονόμου (72′ Κάτσε), Γαβριηλίδης, Μούργος (72′ Καπνίδης), Fofana (64′ Ορφανίδης), Γιακουμάκης, Πασάς.

ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος (61′ Λουφάκης), Αμαραντίδης, Malumandsoko, Aboudou, Τσιμίκας, Καλογέρης, Kouakou, Nnomo (72′ Sountoura), Roowney, Essouma.