Ένα ακόμα σπουδαίο “διπλό” κέρδισε η Βέροια μέσα στο Βόλο, επικρατώντας με σκορ 0-2 επί του τοπικού Ολυμπιακού. Σε ένα δυνατό ματς, χωρίς πολλές μεγάλες φάσεις, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας ήταν άκρως αποτελεσματικοί μετουσιώνοντας σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Το σκορ άνοιξε ο Γιάννης Πασάς με κεφαλιά στο 19′, ενώ τα τέρματα της Βασίλισσας διπλασίασε ο Πεταυράκης με σουτ εκτός περιοχής στο 66′. Με τη νίκη αυτή για τον εξ αναβολής αγώνα της 20ης αγωνιστικής του πρωαθλήματος Betsson Superleague 2, η ΠΑΕ ΝΠΣ Βέροια άνοιξε κι άλλο την “ψαλίδα” της διαφοράς επί της δεύτερης στον βαθμολογικό πίνακα ΑΕΛ, με +8 βαθμούς.
ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ
19′ Σέντρα του Μούχαλλη από δεξιά, ο Πασάς στην καρδιά της άμυνας του Ολυμπιακού Βόλου παίρνει την κεφαλιά και κάνει το 0-1!
38′ Εκτέλεση φάουλ από τον Κόλα, ο Μακροπουλιώτης κάνει την κεφαλιά αλλά μπλοκάρει σταθερά ο Βελλίδης.
45′ Επέλεση του Μούργου ο οποίος μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει αλλά ο Ξενοδόχοβ του λέει “όχι”.
66′ Ο Πεταυράκης κάνει όμορφή προσπάθεια από αριστερά, σουτάρει έξω από την περιοχή και πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ για το 0-2!
77′ Ο Dos Santos εκτελεί κόρνερ, κεφαλιά του Filipovic αλλά ο Βελλίδης δηλώνει “παρών” αποκρούοντας τη μπάλα σε νέο κόρνερ.
90’+2′ Σέντρα του Πεταυράκη, ο Καπνίδης πιάνει την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΥΛΟΥ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΕΔΩ
ΟΙ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Τιμόθεος Καβακάς): Ξενοδόχωβ, Γραικός, Σκοπελίτης, Filipovic, Μαρκοπουλιώτης, Manga (53’ Diaby), Κόλα (84’ Χατζής), Κουντουριώτης (76’ Κατσούκης), Siafa (84’ Cotos), Γκαργκαλατζίδης (53’ Dos Santos), Βερνάρδος.
ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Δημόπουλος (71’ Μπλέτσας), Μαραγκός, Κάτσε, Μούργος (46’ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης (86’ Adem), Καπνίδης, Πόζογλου (71’ Fofana), Πασάς (78’ Kwateng).
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275933742_997506147862013_6099030329210173843_n-1024x683.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275886201_997505964528698_4953100158990598322_n-1024x687.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275939994_997506124528682_7255035333563000864_n-1024x692.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275943924_997506384528656_7728328907812363162_n-1024x684.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275915817_997505954528699_5610029029265144263_n-1024x673.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275978626_997506571195304_6577882887876348785_n-1024x673.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/276056317_997506534528641_2802192440167471233_n-1024x680.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275956378_997506237862004_2763710974650606428_n-1024x664.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275928265_997506507861977_5279718109412145131_n-1024x695.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275853593_997506467861981_8453195236960279660_n-1024x682.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/276089434_997506194528675_634031106676741690_n-1024x675.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/276008720_997506441195317_2019098294007628924_n-1024x683.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275906470_997506411195320_5764808751261067958_n-1024x684.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275927998_997506171195344_6489639311412544636_n-1024x669.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275857352_997506347861993_65249775616705724_n-1024x677.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275949704_997506314528663_5552265562152250313_n-1024x697.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275922552_997506277862000_634893971986708135_n-1024x695.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/276122525_997505971195364_5489012612005972136_n-1024x671.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275969407_997505927862035_4809940994983545117_n-1024x664.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275936334_997506077862020_5901433458162502749_n-1024x687.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275846898_997505951195366_8096666722426598301_n-1024x678.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275855482_997506051195356_3975070307599254690_n-1024x691.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275941958_997506071195354_4751217213266747778_n-1024x679.jpg)