Χωρίς να πραγματοποιήσει σπουδαία εμφάνιση, η Βέροια κατάφερε να επιβληθεί με σκορ 2-1 επί του ΠΑΟΚ Β’ στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωατθλήματος Betsson Superleague 2. Το παιχνίδι είχε δυνατές μονομαχίες, κλειστούς χώρους και λίγες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Παρόλα αυτά, η Βέροια μετέτρεψε σε γκολ δύο στατικές φάσεις με μία βολίδα του Kace στο 31′ για το 1-0 και ένα αριστοτεχνικό χτύπημα φάουλ του Μούργου στο 71′ για το 2-0. Ο ΠΑΟΚ Β’ κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 2-1 στην τελευταία φάση του αγώνα (90’+4′) όταν από εκτέλεση κόρνερ, ο Φασίδης σκόραρε ωραία κεφαλιά.
ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΑΥΛΟΥ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΕΔΩ
ΟΙ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
ΠΑΕ ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Kace (64’ Οικονόμου), Μούργος (86’ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης (80’ Μπλέτσας), Γιακουμάκης. Fofana (64’ Πόζογλου), Πασάς (80’ Καπνίδης).
ΠΑΕ ΠΑΟΚ Β’ (Pablo Garcia): Ταλιχαμίδης, Αποστολόπουλος, Μανωλούδης, Κουλιεράκης, Τάχατος (78’ Καλουτσικίδης), Μελετίδης, Σαλαμούρας (61’Γαϊτανίδης), Τσαούσης (73’ Τσοπούρογλου), Τζίμας (61’ Φασίδης), Πανίδης (61’ Σμυρλής), Ouedraogo.
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274732458_985971409015487_5261157856327963549_n-1024x692.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274947475_985971742348787_6345587832210153991_n-1024x690.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274763689_985971385682156_6187113998133264536_n-1024x662.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274982263_985972042348757_6927458667775702686_n-1024x693.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274700470_985972002348761_5932723961390688909_n-1024x681.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274775578_985971955682099_7330527732494282085_n-1024x695.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274785346_985971942348767_1993369593105855779_n-1024x680.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274693995_985971875682107_1541805859445179530_n-1024x680.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274855057_985971859015442_1519593391451054349_n-1024x701.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274712189_985971829015445_5640538887388396068_n-1024x671.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274712472_985971789015449_2922002676907237272_n-1024x684.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274702968_985971772348784_4510565175722581269_n-1024x688.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274818126_985971462348815_8150507681570765065_n-1024x677.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274702261_985971705682124_2954200504184430975_n-1024x690.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274715314_985971662348795_4255979605900083676_n-1024x684.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274814751_985971472348814_958850952018701376_n-1024x687.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274808014_985971482348813_3328659205676621610_n-1024x660.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274858607_985971642348797_4658067883265083680_n-1024x685.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274711689_985971599015468_262006618070614953_n-1024x726.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274735258_985971555682139_1325333034423440482_n-1024x679.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274684548_985971545682140_1044139940483977562_n-1024x679.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/02/274750708_985971369015491_4396984035921029605_n-1024x689.jpg)