Με δυο γκολ του Πασά και ένα του Σκόνδρα, η Βέροια επιβλήθηκε επί του Ολυμπιακού Βόλου με 3-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Betsson Superleague 2. Η Βέροια παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο διατήρησε την κυριαρχία σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δίχως να απειληθεί από την ομάδα του Βόλου.

Δείτε το βίντεο με τις δηλώσεις του προπονητή της Βασίλισσας του Βορρά Παύλου Δερμιτζάκη ΕΔΩ.

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

• 17′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Κόρνερ από αριστερά με τον Πόζογλου – αναπήδησε η μπάλα μπροστα στον Γαβριηλίδη και δεν μπόρεσε να σκοράρει σε άδεια εστία.
  • 26′ Κλέβει τη μπάλα ο Γιακουμάκης στον άξονα, αλλά ανακόπτεται πριν βγει τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα Ξενοδόχοφ.
  • 28′ ΓΚΟΛ για τη Βέροια! Εξαιρετική σέντρα του Μπουκουβάλα από δεξιά, ο Πασάς πηδάει πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά κάνει το 1-0.
  • 32′ Ίδια φάση με εκείνη του γκολ, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο32′ Ίδια φάση με εκείνη του γκολ, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Πασάς.
  • 43′ Σουτάρει έξω από την περιοχή ο Πεταυράκης, πέφτει στη γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Ξενοδόχοφ.
  • 44′ Μεγάλη ευκαιρία! Από το κόρνερ του Μούργου, μπερδεύονται οι αμυντικοί του Βόλου αλλά κανείς παίκτης της Βέροιας δεν καταφέρνει να σπρώξει τη μπάλα προς τα δίχτυα!
  • 48′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Συνδυάζονται τέλεια ο Πόζογλου με τον Γαβριηλίδη, όμως διώχνουν οι αμυντικοί πριν η μπάλα φτάσει στον ελεύθερο Πασά.
  • 51′ Εξαιρετική επίθεση από τη Βέροια, μετά από ενέργεια του Γιακουμάκη. Ανατροπή του Πεταυράκη μέσα στην περιοχή. Πέναλτι για τη Βέροια!
  • 52′ ΓΚΟΛ! Ο Πασάς από την άσπρη βούλα κάνει το 2-0.
  • 56′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ του Μούργου, ο Σκόνδρας πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 3-0.
  • 90’ Ωραία προσπάθεια του Fofana ο οποίος απελευθερώνεται από το μαρκάρισμα, μπαίνει στην περιοχή και πιάνει διαγώνιο σουτ. Διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας Ξενοδόχοφ.

OI ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΒΕΡΟΙΑ (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μαραγκός, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Οικονόμου (58’ Ράμος), Γαβριηλίδης (70′ Περδίκης), Πασάς (63’ Ισαακίδης), Πόζογλου (70′ Ντίνας), Μούργος (58’ Φοφανά).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βαζάκας): Ξενοδόχοφ, Γραικός (86′ Χάσεκ), Να’ά, Φιλίποβιτς, Παπακώστας, Κατσούκης (63’ Μαρκοπουλιώτης), Σκοπελίτης, Κόλα (86′ Κόλα), Κουντουριώτης (66′ λ.τ. Οκάν), Μπάτροβιτς (86′ Ντουάρτε), Βερνάρδος.

Μετά από την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής, η Βέροια συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του Α’ Ομίλου όντας μόνη πρώτη στη βαθμολογία με 7 βαθμούς. Επόμενο παιχνίδι, την Τετάρτη 24/11 με τον ΠΑΟΚ Β’ στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας.