Επιστροφή στις νίκες για τη Βέροια με άλλο ένα σπουδαίο διπλό στη φετινή σεζόν, αυτή τη φορά μέσα στα Τρίκαλα. Η ομάδα μας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μια συμπαγή άμυνα, καταφέρνοντας να πετύχει 2 γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Πασάς στο 8′ μετά από ασίστ του Fofana. Για τους γηπεδούχους ισφάρισε στο 54′ ο Ελευθεριάδης, όμως η απάντηση της Βασίλισσας ήταν άμεση: στο 58′ με δυνατό αριστερό σου ο Μούργος έκανε το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής της ομάδας κ. Παύλος Δερμιτζάκης βρέθηκε θετικός σε τεστ covid-19 και στον αγώνα τον αντικατέστησε ο βοηθός προπονητή Αλέξανδρος Βεργώνης. Μετά το τελος του παιχνιδιου, εκ μέρους της ΠΑΕ ΝΠΣ Βέροια δηλώσεις έκανε ο γενικός διευθυντής κ.Γιώτης Τσαλουχίδης. Δείτε τις δηλώσεις ΕΔΩ.
ΟΙ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ
ΠΑΕ ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ: Βελλίδης, Μούχαλης, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου (90′ Μπλέτσας), Μουργος (91′ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (82′ Κάτσε), Πασάς (90′ Καπνίδης), Φοφανά ( 64′ Πόζογλου).
ΠΑΕ ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Περλέσι, Σανδραβέλης, Νιάρος, Ριζογιάννης, Τζιαλόσι, Ελευθεριάδης, Πέλλας, Ιωαννίδης, Κεχαγιάς, Ευθυμίου (38′ Μυλόπουλος: 72′ Μανίσογλου), Μπαξεβάνος (89′ Γκοβίνας).
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275288390_991150161830945_4932204685989360460_n-1024x686.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275377038_991149845164310_587346933798225628_n-1024x694.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275286147_991150321830929_50783484909958201_n-1024x655.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275229858_991149438497684_2586909581817639929_n-1024x665.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275382154_991149565164338_8537271941970521322_n-1024x712.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275369912_991150505164244_1862618909939519415_n-1024x707.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275241231_991150475164247_4225542007980560972_n-1024x688.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275382746_991150448497583_6207156758817471299_n-1024x623.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275262553_991150355164259_7952712300820890240_n-1024x690.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275366362_991150181830943_6577075717549960794_n-1024x686.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275231213_991150031830958_1135594290181095416_n-1024x688.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275233204_991150128497615_4036733403859290063_n-1024x683.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275388168_991150058497622_7378309050293151776_n-1024x677.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275362028_991149998497628_8677374306726818813_n-1024x691.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275296215_991150251830936_5028875684319146414_n-1024x686.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275431703_991149975164297_6188348609385846681_n-1024x665.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275283452_991149865164308_7996183083412618740_n-1024x649.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275293575_991149818497646_883855942099431520_n-1024x677.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275248264_991149788497649_7988365437022466137_n-1024x668.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275375147_991149755164319_6175342317437629014_n-1024x683.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275377991_991149691830992_5124033258679906301_n-1024x681.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275248470_991149655164329_1422514419360905235_n-1024x689.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275284153_991149628497665_8914677105461282647_n-1024x689.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275413902_991149611831000_8202277130513030829_n-1024x669.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275235749_991149501831011_4047983429747577496_n-1024x672.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275335605_991149491831012_4347929694713819732_n-1024x709.jpg)
![](https://verianfc.gr/wp-content/uploads/2022/03/275427030_991149488497679_2257857951844142199_n-1024x683.jpg)