Άξιζε τη νίκη η Βέροια, βάσει της εμφάνισης των δύο ομάδων στο Στάδιο Αλκαζάρα, όμως τελικά ο αγώνας μεταξύ ΑΕΛ και ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ έληξε ισόπαλος 1-1. Η Βέροια κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε φάσεις και ευκαιρίες, μη επιτρέποντας τη Λάρισα να πατήσει με αξιώσεις στην περιοχή του Βελλίδη. Το γκολ της Βασίλισσας πέτυχε ο Fofana στο 89′ μετά από εξαιρετική ανάπτυξη της ομάδας και εντυπωσιακό τελείωμα. Δυστυχώς, οι παναηγυρισμοί κράτησαν λίγο γιατί στην επόμενη επίθεση η Λάρισα ισοφάρισε με τον Ακούνια, ουσιαστικά στην πρώτη και μοναδική ευκαιρία που είχε στο παιχνίδι!

ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

• 4′ Πρώτη ευκαιρία για τη Βέροια, ο Γιακουμάκης σουτάρει έξω από την περιοχή στην αγκαλιά του τερματοφύλακα Θεοδωρόπουλου.
  • 22′ Εξαιρετική αντεπίθεση της Βέροιας, η μπάλα καταλήγει στον Πασά που σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και περνάει κόρνερ.
  • 32′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια!!! Σέντρα του Πόζογλου από αριστερά η μπάλα περνάει παράλληλα μπροστά από την αντίπαλη εστία αλλά δεν προλαβαίνει να κάνει καλή επαφή ο Γιακουμάκης!
  • 35′ Σουτ του Πασά έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
  • 38′ Κόρνερ με τον Πόζογλου, ο προωθημένος Σκόνδρας πιάνει την κεφαλιά, άουτ.
  • 43′ Ο Μούργος κάνει εξαιρετική διείσδυση στην αντίπαλη περιοχή από δεξιά, κάνει το σουτ αλλά πέφτει και αποκρούει ο τερματοφύλακας.
  • 48′ Ευκαιρία για τη Βέροια. Διώχνει πάνω στη γραμμή ο αμυντικός της Λάρισας!
  • 52′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Φάουλ του Πόζογλου από αριστερά η μπάλα περνάει μπροστά από την εστία χωρίς να προλάβουν οι επιθετικοί της Βασίλισσας να τη σπρώξουν στα δίχτυα!
  • 89′ ΓΚΟΛ για τη Βέροια με τον Fofana 0-1
  • 90′ Ισοφαρίζει ο Ακούνια 1-1.